Winery Nové Vinařství

Adress: Výsluní 613, 691 83 Drnholec
Country: Czech Republic
internet: http://www.novevinarstvi.cz
Wine district: Mikulov
wines

NOVÉ VINAŘSTVÍ vstupovalo v roce 2005 na trh s jasným cílem stát se nejprogresivnějším hráčem na trhu vínem. Nyní, s odstupem čtyř let, můžeme hrdě prohlásit, že se nám to podařilo! A to především díky progresivnímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína, kladoucímu důraz nejen na kvalitu vína, ale i na kvalitu obalu. Nové Vinařství použilo jako první v České republice moderní šroubové uzávěry a následně i skleněné uzávěry VÍNO–LOK. V roce 2007 pak získalo cenu „Manažerský počin roku v oblasti designu“.

Rychlý nástup na trh podpořily i masivní investice do vinic i do samotného vinařství, které bylo postaveno „na zelené louce“ v roce 2005 ve velmi moderním stylu. NOVÉ VINAŘSTVÍ vysázelo v letech 2003 a 2004 v České republice celkem 102 ha vinic ve dvou viničních tratích: „Langewarte“ (62 ha) a „Slunečný vrch“ (40 ha) nedaleko Mikulova. Ve vinicích se pracuje velmi pečlivě s důrazem na co nejvyšší kvalitu hroznů. Provádí se značná redukce hroznů tak, aby se zatížení keřů pohybovalo mezi 1–2 kg hroznů. Sklizeň se provádí výhradně ručně, a to v několika fázích od září do listopadu. Některé keře se tedy sklízí i na tři etapy. V NOVÉM VINAŘSTVÍ se sklízí podle jednotlivých odrůd. Z bílých, červených i modrých hroznů se vyrábí pouze bílá a růžová vína! Z takto vzniklé rozmanité škály odrůdových vín se následně vyrábí několik druhů vín: Cuveé – směsná vína, Cépage – odrůdová vína, Léger – nízkoalkoholická vína, Murmure – perlivá a šumivá vína a Jus de Langewarte – hroznové mošty.

Zajímavostí jsou dvě červená vína v nabídce Nového Vinařství (Cépage Modrý Portugal a Cépage Zweigeltrebe), která pochází z „dílny“ rakouského vinaře Gerharda Toifla, vyhlášeného výrobce červených vín. Tyto s ním Nové Vinařství mění za Veltlínské zelené. Nové Vinařství přivezlo v roce 2006 do České republiky první medaile z prestižní londýnské soutěže vín DECANTER WORLD WINE AWARDS. Během čtyř let jich získalo celkem deset. K tomu navíc osm medailí z CONCOURS MONDIALE DE BRUXELLES.

wines

Cépage Chardonnay 2011

Stolní víno

Mikulov

Embalage Tramín červený 2011

Stolní víno

Mikulov

Emballage Frankovka rosé 2011

Stolní víno

Mikulov

Chardonnay Emballage 2011

Mikulov

Muškát Ottonel Cépage 2011

Mikulov

Rulandské šedé 2011

Výběr z hroznů

Mikulov

Rulandské šedé Emballage 2011

Mikulov

Tramín červený Emballage 2011

Mikulov

Veltlínské zelené 2011

Stolní víno

Mikulov

Cépage Cabernet Sauvignon rosé 2010

Jakostní víno

Mikulov

Cépage Frankovka rosé 2010

Mikulov

Cépage Chardonnay 2010

Výběr z hroznů

Mikulov

Cépage Chardonnay 2010

Jakostní víno

Mikulov

Cépage Merlot rosé 2010

Mikulov

Cépage Rulandské modré rosé 2010

Jakostní víno

Mikulov

Comments can add only registered users

Winery Nové Vinařství
2013-02-05 12:27:35
Degustace v Ústí nad Labem - Nové vinařství, Drnholec Dne 17. ledna 2013 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem další vinařství, které má slovo nové přímo v názvu. Nové vinařství z Drnholce. Podrobnosti v následující reportáži. O víně > / Vínovinky a reportáže / Reportáže

O víně

© Copyright 2011 | Contact | Frequently asked questions | Advertising and Marketing | Links | English Deutsch česky
Wine, rating, scoring, wine tasting, winery, wine shop, wine bar, wine review, good wine | sitemap